Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Regulamin X Jubileuszowej 25-tki Świetokrzyskiej
niedziela, 02 marca 2014 czytaj całość
Otwarcie jubileuszowej wystawy ze zbiorów Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej.
      W piątek (28 lutego br.) Oddział Świętokrzyski PTTK Kielce, Klub Górski PTTK w Kielcach wraz z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK otworzyli wystawę unikalnych fotografii i dokumentów z czasów Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Wystawa prezentuje działalność tych instytucji - od ochrony przyrody przez ratownictwo, przewodnictwo, działalność wydawniczą, budowę szlaków i schronisk turystycznych do turystyki letniej i zimowej, na planszach przedstawiono także kalendarium oraz oddziały TT i PTT.
         W otwarciu wystawy uczestniczył Jerzy Kapłon - Dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, który w Muzeum Dialogu Kultur zaprezentował historię i działalność powstałego w 1873 roku Towarzystwa Tatrzańskiego.
       Jednym z ważniejszych elementów spotkania w Muzeum Dialogu Kultur było przekazanie przez Prezesa Zarządu Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach Marcina Marciniewskiego pamiątek i archiwaliów po profesorze Sylwestrze Kowalczewskim, znajdujących się w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej przez 30 lat, jego synowi profesorowi Zbigniewowi Kowalczewskiemu. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z przedsięwzięciem.
sobota, 01 marca 2014 czytaj całość
Konkurs fotograficzny
sobota, 01 marca 2014 czytaj całość
Kurs Przodownika Turystyki Pieszej PTTK
sobota, 01 marca 2014 czytaj całość
Zmarł Krzysztof Bogusz

Z głębokim żalem zawiadamiamy,  że w dniu 26 lutego 2014 roku, zmarł nasz kolega i przyjaciel, przewodnik świętokrzyski, Krzysztof Bogusz.

Msza żałobna odbędzie się 1 marca (sobota) o godz. 14.00 w kościele Niepokonalnego Serca Najświętszej Marii Panny ul. Urzędnicza 3 w Kielcach, a następnie nastąpi wprowadzenie na Cmentarz Nowy.  


czwartek, 27 lutego 2014 czytaj całość
Rekord w zdobyciu Korony Gór Świętokrzyskich !!!
              Miło jest nam poinformować, że padł oficjalny rekord w zdobywaniu odznaki turystycznej "Korona Gór Świętokrzyskich". Rekord należy do mieszkańca Bielin Adama Graczkowskiego - 38 godzin i 57 minut na 28 szczytów położonych na terenie województwa świętokrzyskiego.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z bicia rekordu. Gratulujemy !!!

czwartek, 20 lutego 2014 czytaj całość
Andrzej Wąsikowski nowym Przewodniczącym Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK

Z wielką przyjemnością informujemy, iż podczas Krajowej Narady Aktywu Ochrony Przyrody kolega Andrzej Wąsikowski został wybrany na drugą kadencję na Przewodniczącego Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK  .

W imieniu własnym oraz członków Oddziału składamy koledze serdeczne gratulacje oraz życzymy wytrwałości i wielu sukcesów.

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach
poniedziałek, 17 lutego 2014 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs