Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Pożegnanie Ś. P. Kol. Tadeusza Stefańskiego
   Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę ś. p. Tadeusza Stefańskiego Członka Honorowego PTTK
członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego od 1955 r. sprawującego w czasie 60 lat aktywnej działalności w Towarzystwie wiele funkcji społecznych, m.in.: prezesa Koła PTTK przy Biurze Studiów i Projektów Łączności, członka Zarządu Oddziału Stołecznego PTTK im. A. Janowskiego w Warszawie, przewodniczącego Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego PTTK, członka Kapituły Odznaczeń Zarządu Głównego PTTK, członka Zarządu Głównego PTTK.
Żegnamy organizatora wielu wycieczek i obozów turystyczno–krajoznawczych: kajakowych, żeglarskich, górskich, narciarskich zarówno dla dorosłych jak i młodzieży; inicjatora, organizatora i wykładowcę wielu kursów przewodnickich; autora publikacji, również szkoleniowych z zakresu przewodnictwa, turystyki narciarskiej i górskiej, wspomnień z wypraw wysokogórskich w Kaukaz.
Był niekwestionowanym autorytetem przewodnictwa turystycznego, które było Jego społeczną pasją, której oddawał się z wielkim poświęceniem. Swoją ogromną wiedzą z zakresu przewodnictwa i zdolnościami organizatorskimi zaskarbił sobie szczere uznanie i szacunek członków PTTK i jego sympatyków.
Za wybitne zasługi został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Turystyki, Złotą Honorową Odznaką PTTK i innymi wyróżnieniami i odznaczeniami.
Cześć Jego pamięci!
środa, 14 października 2015 czytaj całość
Zwiedzaj miasto z przewodnikiem PTTK
wtorek, 13 października 2015 czytaj całość
Msza Święta na zakończenie sezonu turystycznego
Informujemy, że Msza Święta dziękczynna z okazji zakończenia sezonu turystycznego oraz w intencji zmarłych przewodników świętokrzyskich i pracowników turystyki odbędzie się 15 października 2015r. o godz. 18.00 w kościele Św. Trójcy w Kielcach.

Przed Mszą Świętą o godz. 17.00 spotkanie przy tablicy Epitafijnej na cmentarzu komunalnym, gdzie zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze i odmówiona krótka modlitwa w intencji zmarłych przewodników.

Serdecznie zapraszają

Ks. Mirosław Cisowski – Kapelan Przewodników Świętokrzyskich
Zarządy Kół Przewodników Świętokrzyskich PTTK
wtorek, 13 października 2015 czytaj całość
Nowe legitymacje Przewodników Świętokrzyskich PTTK.
     Miło jest nam poinformować, że od 15 września wszyscy Przewodnicy Świętokrzyscy posiadają legitymacje wydane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Zarząd Główny, które potwierdzają uprawnienia przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim.
       Dzięki legitymacjom każdy z przewodników ma możliwość udokumentowania swojej wiedzy i umiejętności przewodnickich. Stowarzyszanie jakim jest PTTK daje gwarancje jakości i kunsztu przewodnickiego posiadających uprawienia na region świętokrzyski.
Należy zaznaczyć, że w dobie „deregulacji” jedyną organizacją zrzeszającą i szkolącą Przewodników Świętokrzyskich jest Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, stąd legitymacje przewodnickie PTTK są jedynym wyrazem jakości przewodnickiej na rynku turystycznym.
Zapraszamy wszystkich Przewodników Świętokrzyskich do odbioru legitymacji w siedzibie biura PTTK.

piątek, 09 października 2015 czytaj całość
Zwiedzaj miasto z przewodnikiem PTTK
środa, 07 października 2015 czytaj całość
Spotkanie w Klubie Podróżnika
wtorek, 06 października 2015 czytaj całość
Relacja z XVI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego "Święty Krzyż 2015".
W ubiegłą sobotę tj. 26 września 2015r. odbył się XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Mimo mokrej aury w Rajdzie uczestniczyło 4065 osób. Wędrowano czternastoma trasami pięknej ziemi świętokrzyskiej, najliczniej reprezentowana była trasa „Zbójecka” z Bielin, a wędrowało nią 992 osoby. Najdłuższą trasą była 40-kilometrowa trasa z Kielc, którą  pokonało 17 osób.

W  XVI edycji Rajdu na szczyt Świętego Krzyża pielgrzymowało: 109 kapłanów, 15  sióstr zakonnych, oraz 295 opiekunów świeckich. Ponadto turystom-pielgrzymom towarzyszyło 50  kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.  Szkoły Katolickie z Kielc reprezentowane  były  przez 195 uczniów - to najliczniejsza rajdowa grupa...
środa, 30 września 2015 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs