Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Nocny Rajd Świętojański
wtorek, 07 czerwca 2016 czytaj całość
Pomnik św. Jana Pawła II odsłonięty
- Zadano mi pytanie, czy papież wraca dziś do Masłowa. On zawsze tu był w naszych sercach. Święci nigdy nie przemijają - mówił biskup Jan Piotrowski. W 25. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Masłowie odsłonięto jego pomnik.

Uroczystości rozpoczęło odśpiewanie "Barki" odegranej przez Młodzieżową Orkiestrę Detą. Wyjątkową rocznicę 25 lat od pobytu w Masłowie św. Jana Pawła II uczczono poświęceniem pomnika papieża projektu Michała Pronobisa. - Chcieliśmy, żeby ten pomnik jak najbardziej nawiązywał do mszy świętej odprawionej na lotnisku. Stąd wiatr rozwiewający szaty, wypadające kartki, na których umieściliśmy cytaty pochodzące właśnie z tej homilii. Oglądaliśmy wiele zdjęć. Szukaliśmy tamtych chwil, miłosierdzia i ojcowskiej surowości-  opisywał rzeźbę wójt Tomasz Lato. Pomnik został postawiony na cokole wykonanym z kamienia z Wiśniówki i Bolechowic. To nawiązanie do otrzymania przez św. Jana Pawła II odznaki przewodnika świętokrzyskiego.

piątek, 03 czerwca 2016 czytaj całość
Komunikat dla uczestników XXVII 50-tki Świętokrzyskiej
    XXVII edycja 50-tki Świętokrzyskiej zbliża się wielkimi krokami, związku z licznymi pytaniami dot. transportu w sobotę (4 czerwca) informujemy, że rozkład jazdy jest dostępny na stronie e-podróżnik. Natomiast za ewentualne zmiany godzin lub braki w komunikacji publicznej nie ponosimy odpowiedzialności, jako organizatorzy XXVII 50-tki Świętokrzyskiej zapewniamy transport w niedziele (5 czerwca) na trasie Łagów - Kielce. Dodatkowo dla użytkowników nawigacji Endomondo lub Garmin przygotowaliśmy ślad trasy do pobrania tutaj.
Punkty kontrolne będą:
- 17km. wiata turystyczna w Niestachowie - woda dla każdego gazowana i niegazowana
- 23km. Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach - ciepły posiłek (bigos) woda dla każdego gazowana i niegazowana, kawa, herbata
- 35km. Widełki - woda dla każdego gazowana i niegazowana i coś słodkiego
- 44km. Sędek - woda dla każdego gazowana i niegazowana
- 50km. Łagów Schronisko Młodzieżowe - ciepły poczęstunek, kawa, herbata, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji Sklepy na trasie:
- Niestachów, Niwki Daleszyckie CPN, Sędek
Dla osób chcących wrócić w sobotę do Kielc jest taka możliwość komunikacja publiczną o godz. 15.50, 18.00 (linia nr 206)19.50. Istnieje też możliwość powrotu o godz. 21.00 wynajętym transportem w cenie 10zł/os - chęć udziału należy zgłosić w dniu startu rano. Transport zostanie wynajęty przy 30 osobach chętnych.
 W niedzielę transport z Łagowa będzie o godz. 10.00
Dla osób chcących jeszcze skorzystać z noclegu jest możliwość indywidualnie zarezerwować nocleg w gospodarstwach agroturystycznych w pobliżu schroniska w Łagowie: ul. Słupska tel. 609 082 715 oraz ul. Podskale 662 589 694.

środa, 01 czerwca 2016 czytaj całość
Zmarła Stefania Buchcic - wieloletni przewodnik świętokrzyski
Z głębokim żalem żegnamy Koleżankę Stefanię Buchcic - wieloletnią przewodniczkę świętokrzyską.
Msza żałobna o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej w dniu 31 maja 2016r., a o godz. 13.30 na cmentarzu parafialnym w Chełmcach.
wtorek, 31 maja 2016 czytaj całość
Zmarł Janusz Cichocki
Z głębokim żalem żegnamy zmarłego  w Kielcach 22 maja 2016 kolegę Janusza Cichockiego wybitnego krajoznawcę i propagatora turystyki. Pełnił  funkcję prezesa koła zakładowego PTTK przy Zakładach Wytwórczych „Społem”, prezesa Oddziału PTTK w Kielcach oraz prezesa Klubu Turystów Pieszych. Odszedł szlachetny i życzliwy człowiek, nasz serdeczny przyjaciel.
Niechaj wędruje po niebiańskich szlakach. Uroczystości żałobne rozpoczną się 25 maja 2016 o godz. 14.00 w Domu Przedpogrzebowym w Cedzynie a o godz. 15.00 na Cmentarzu Starym w Kielcach

Zarząd Klubu Turystów Pieszych PTTK              Zarząd  Oddziału
         „Przygoda” w Kielcach                Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach


wtorek, 24 maja 2016 czytaj całość
Wyjazd jednodniowy Klubu Górskiego PTTK Kielce w Beskid Makowski
Klub Górski PTTK w Kielcach zaprasza na jednodniowy wyjazd w Beskid Makowski. Wyjazd odbędzie się 12 czerwca 2016r.
Szczegółowy program tutaj....
wtorek, 17 maja 2016 czytaj całość
Wycieczka autokarowa do Janowca i Kazimierza Dolnego
piątek, 13 maja 2016 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs