Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
"Świętokrzyskie w miniaturze"
wtorek, 28 czerwca 2016 czytaj całość
Zwiedzaj miasto z przewodnikiem PTTK.
wtorek, 28 czerwca 2016 czytaj całość
Wakacyjne połączenie Kielce - Sandomierz z przewodnikiem świętokrzyskim PTTK.
   Przewozy Regionalne przygotowały atrakcyjną propozycję dla mieszkańców Świętokrzyskiego i turystów odwiedzających region: bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Kielce - Sandomierz. Nowe pociągi będą kursowały od 25 czerwca przez całe wakacje w soboty i w niedziele.
Wakacyjne pociągi na trasie Kielce – Sandomierz będą kursowały od 25 czerwca do 28 sierpnia w soboty i niedziele oraz dodatkowo 15 sierpnia. Pociąg będzie wyjeżdżał z Kielc o godz. 7:10, a do Sandomierza będzie docierał o godz. 9:41. Po drodze będzie się zatrzymywał na stacjach: Zagnańsk, Łączna, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Wąchock, Starachowice, Starachowice Wschodnie, Brody Iłżeckie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Jakubowice i Dwikozy. Powrotny pociąg będzie odjeżdżał z Sandomierza o godz. 16:55, a do Kielc będzie przyjeżdżał o godz. 19:00. Dodatkowo na trasie przejazdu przewodnik świętokrzyski PTTK będzie udzielał informacji krajoznawczej i to w cenie biletu!!! Dodatkowo po dotarciu do centrum Sandomierza każdy będzie mógł skorzystać z przewodnickiej wiedzy i zwiedzić przez dwie godziny największe atrakcje miasta również bezpłatnie.
czwartek, 23 czerwca 2016 czytaj całość
Nowi przewodnicy świętokrzyscy !!!
   Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w dniach 18-19 czerwca 2016r. odbył się egzamin na przewodnika świętokrzyskiego. Tym samym w gronie przewodników świętokrzyskich witamy 9 nowych regionalistów. W składzie Komisji Egzaminacyjnej byli: Cezary Jastrzębski, Marek Rej, Krzysztof Szwed oraz Beata Milewicz w roli sekretarza. Raz jeszcze gratulujemy!!! Galeria zdjęć.
wtorek, 21 czerwca 2016 czytaj całość
Święto Kielc 2016
piątek, 17 czerwca 2016 czytaj całość
Wycieczka z KTP PTTK "Przygoda" - "Szlakiem Orlich Gniazd"
    Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" przy Oddziale Świętokrzyskim PTTK w Kielcach zaprasza na wycieczkę w dniu dniu 26.06.2016r. "Szlakiem Orlich Gniazd" - Etap V: Podlesice - Złoty Potok. Program wycieczki.
wtorek, 14 czerwca 2016 czytaj całość
XXVII 50-tka Świętokrzyska - relacja
W dniach 4-5 czerwca 2016r. odbyła się już XXVII edycja maratonu pieszego pod nazwą „50-tka Świętokrzyska”. W imprezie uczestniczyło w sumie 106 piechurów . 
Maratończycy pokonywali trasę „wędrując” przez Góry Świętokrzyskie początkowo zielonym szlakiem spacerowym, a następnie niebieskim szlakiem pieszym. Trasa prowadziła z Kielc do Łagowa przez: Rezerwat Przyrody Kadzielnia, Centrum Geoedukacji przy Wietrzni, Bukówkę, Zalasną (321 m n.p.m.), Otrocz (375 m n.p.m.), Niestachów, Sikorzą (361 m n.p.m.), Brzechów, Daleszyce, Niwy, Wrześnię (370 m n.p.m.), Górę Stołową (423 m n.p.m.), Włochy (427 m n.p.m.), Widełki, Zamczysko (421 m n.p.m.), Kiełków (452 m n.p.m.), Sędek.
Długość maratonu wynosiła dokładnie 50km 300m. W trakcie długiej wędrówki przez góry piechurom towarzyszyła słoneczna pogoda, niemal bezchmurne niebo. Wspaniałe świętokrzyskie krajobrazy rekompensowały trud włożony w pokonanie wymagającej trasy maratonu.
 W niedzielę 5 czerwca na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowe w Łagowie odbyło się uroczyste podsumowanie maratonu. Osoby, które ukończyły pełen dystans 50km otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz upominki od sponsorów. 
Trochę statystyk: W maratonie czynny udział wzięło 106 osób, do mety w Łagowie dotarło 105 (Jeden uczestnik wycofał się w Daleszycach na 23 km). Najmłodszy piechur miał 14 lat, najstarszy 73. Maratończycy pokonali 50,3 km przy 1030 m podejść. Po drodze mijali 5 stałych i jeden lotny punkt kontrolny (punkty kontrolne obsługiwane były głównie przez członków i sympatyków Klubu Górskiego PTTK Kielce). Na punktach kontrolnych uczestnicy mogli zasmakować Świętokrzyskiej Wody Źródlane.
Zapraszamy do oglądania filmu z imprezy oraz galerii zdjęć.
czwartek, 09 czerwca 2016 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs