Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Tomaszem Tułakiem
piątek, 28 lutego 2020 czytaj całość
Świętokrzyskie szlaki
20 lutego miało miejsce posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na spotkaniu przedstawiciele PTTK Oddziału Świętokrzyskiego w Kielcach mieli okazję opowiedzieć o koncepcji stworzenia bazy szlaków pieszych, wzorem takich jak powstały na terenie regionu małopolskiego oraz mazowieckiego.
Wszystko opierałoby się na portalu internetowym, który stanowiłby bazę szlaków. Wobec powyższego projekt przebiegałby wieloetapowo. W pierwszej kolejności zajęlibyśmy się zinwentaryzowaniem szlaków, następnie odrestaurowaniem szlaków, które z różnych przyczyn już nie funkcjonują bądź są zaniedbane. Wszystkie zebrane informację zostałyby umieszczone na specjalnej platformie która z powodzeniem służyłaby turystom. Tego typu narzędzie może obejmować informacje o szlakach pieszych oraz o ciekawych krajoznawczo obiektach czy noclegach znajdujących się w pobliżu szlaków i stanowi idealne rozwiązanie dla nowoczesnego turysty, który lubi wszystko mieć w zasięgu własnego smartphona.
Do tej pory przy współpracy Centralnego Ośrodka Turystki Górskiej PTTK oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego powstał podobny portal - „Małopolskie szlaki turystyczne”.
Kolejnym obszarem, który wdrożył takie rozwiązanie jest województwo mazowieckie, gdzie Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego utworzył portal - „Mazowieckie szlaki turystyczne”.
Ilość pobrań aplikacji, które swoim zasięgiem obejmuje obszar małopolski oraz województwa mazowieckiego sięga 140 tysięcy, co potwierdza jak istotne jest to rozwiązanie w dobie nowoczesnych technologii.
Liczymy, że powstanie tego typu narzędzia przyczyniłoby się do wzrostu zainteresowania regionem świętokrzyskim, co bezpośrednio przełożyłoby się na ilość odwiedzających województwo świętokrzyskie turystów.
piątek, 21 lutego 2020 czytaj całość
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
piątek, 21 lutego 2020 czytaj całość
Spotkanie Przewodników Świętokrzyskich
środa, 12 lutego 2020 czytaj całość
INFORMACJA
poniedziałek, 10 lutego 2020 czytaj całość
Spacerem po górach Beskid Żywiecki
czwartek, 06 lutego 2020 czytaj całość
Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Jackiem Śniadeckim
wtorek, 04 lutego 2020 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs