Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Kolejne części "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach"
O wielkich Polakach pamiętano
"PTK zrodziło się głównie na fundamencie ideałów polskiego oświecenia. Hasła programowe tamtej epoki były dla twórców PTK bardzo  ważne: wiara w żywotność narodu, szerzenie oświaty, praca dla ogółu, szacunek dla nauki, studiowanie dziejów Ojczyzny, itd..."
W  Jędrzejowej chacie
"Jędrzej Janicki przeszedł do historii PTK również jako właściciel domu, w którym Aleksander Janowski  w 1910r. zorganizował skromne schronisko turystyczne. Było to pierwsze schronisko w skali Królestwa Polskiego i pierwsze w ramach działalności programowej Zarządu Głównego PTK..."
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
piątek, 11 kwietnia 2008 czytaj całość
XIX Maraton Pieszy "Świętokrzyska 50-tka"
Świętokrzyska 50-tka edycja 2008 zostanie zorganizowana 24 maja 2008 r. Trasa rajdu będzie przebiegała granicami miasta Kielce.  XIX Maraton Pieszy „Świętokrzyska 50-tka” będzie kolejna impreza podczas której uczcimy jubileusz 100-lecia Oddziału PTK - PTTK w Kielcach Serdecznie zapraszamy.
wtorek, 08 kwietnia 2008 czytaj całość
Z Łysicy braliśmy miarę gór...
"Odcięci kordonem granicznym od Karpat i Tatr, z Łysicy braliśmy miarę gór. Przez całe życie pamiętam, syn mazowieckich równin, to wstrząsające wrażenie, jakie zrobił na mnie szczyt Łysicy, ukryty w chmurze, i ta droga przez pasmo ku Nowej Słupi, dokąd prowadził małą naszą gromadkę Ignac Janicki, zabity później przez swych szwagrów z Psar, i ten wyniosły znak triangulacyjny na szczycie Łysicy, skąd ujrzałem Opatów, i te jodły obdziergane młodziutką wiosenną zielenią.
I widziałem potem Alpy, Pireneje, Bałkan, Apeniny, ale to już nie było to!
I widziałem Atlas, Kordyliery, Fudżijamę, ale to już nie było to!"
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.

poniedziałek, 07 kwietnia 2008 czytaj całość
Festiwal Podróżniczy "Na Rozdrożach" - Relacja

Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, a prościej Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku. Organizacją imprezy zajmują się członkowie oraz sympatycy Studenckiego Koła Naukowego Turystyki „Bez Nazwy” pod opieką dr Artura Zielińskiego. Pomysłodawcą zorganizowania festiwalu, na terenie Instytutu Geografii, był student geografii, Jakub Wieczerzak, który przy wsparciu Ewy Tumidaj i Jana Kotwicy oraz innych osób związanych z SKNT „Bez Nazwy”, przygotował I Ogólnopolskie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”. GALERIA
niedziela, 06 kwietnia 2008 czytaj całość
IV 25-tka Świętokrzyska - Relacja
Świętokrzyska 25-tka była kolejną imprezą podczas której uczciliśmy jubileusz 100-lecia Oddziału PTK – PTTK w Kielcach. W rajdzie uczestniczyło blisko 100 osób z całego województwa oraz goście z Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Wędrowaliśmy malowniczą trasą z Małogoszcza do Chęcin, uczestnicy zdobyli kilka szczytów zaliczanych do ustanowionej w 2007r. odznaki „Korona Gór Świętokrzyskich”. Tegoroczny rajd odbył się przy dużym wsparciu darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Czytaj Więcej
czwartek, 03 kwietnia 2008 czytaj całość
100-lat Oddziału PTK-PTTK w Kielcach - Relacja
W dniu 15 marca, w kościele OO. Pallotynów na Karczówce został zainaugurowany jubileusz 100-lecia działalności Oddziału PTK - PTTK w Kielcach. Obchody rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana, następnie kol.Tomasz Wągrowski wygłosił gwędę historyczną o początkach krajoznawstwa w Polsce i w Kielcach. Kolejnym punktem programu było wspólne spotkanie przy ognisku turystycznym, śpiew oraz wspomnienia zawładnęły nami bez granic. W ten sposób powiedzieliśmy światu, że zaczynamy jubileusz 100-lecia działalności Oddziału PTK - PTTK w Kielcach.
piątek, 07 marca 2008 czytaj całość
Korona Gór Świętokrzyskich - nowa odznaka krajoznawcza już do zdobycia
Oddział Świętokrzyski PTTK zaprasza do zdobywania nowej odznaki Krajoznawczej "Korona Gór Świętokrzyskich". Zdobywanie odznaki ma na celu promowanie regionu – poznawanie jego piękna, historii, przyrody, tradycji,kultury i zabytków oraz popularyzację turystyki pieszej w całych Górach Świętokrzyskich, poznawanie ich walorów przyrodniczych oraz krajoznawczych, zwłaszcza na terenach mniej znanych i rzadziej uczęszczanych. Potwierdzenia zdobycia poszczególnych obiektów potwierdza się w specjalnej książeczce, która dostępna jest w siedzibie Oddziału przy ul. Sienkiewicza 29. Czytaj artykuł promujący zdobywanie odznaki
wtorek, 29 stycznia 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs