Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Na progu Niepodległości
Wizja wolnej i nierozerwalnie zjednoczonej Polski była fundamentem ideologii PTK, która na co dzień wyrażała się przede wszystkim w  symbolice odznaki Towarzystwa zaprojektowanej przez Mikołaja Wisznickiego, a były to trzy tarcze herbowe Poznania, Krakowa i Warszawy spojone stalową obręczą w jedną całość. W wolnej Polsce A.Janowski napisał: Skomponowanie takiego znaku w czasach,… gdy trzy czarne orły były jeszcze niewzruszoną potęgą, było wielką śmiałością. Znak ten widniał na wszystkich wydawnictwach i na stemplach pieczęci.

Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
piątek, 07 listopada 2008 czytaj całość
Wystawa Świętokrzyska - czas małego jubileuszu
  
( ...) Góry Świętokrzyskie były krainą ukochaną przez Aleksandra Janowskiego, Aleksandra Patkowskiego, Stanisława Lencewicza, Władysława Szafera, Januarego Kołodziejczyka, Jana Czarnockiego, Jana Samsonowicza, żarliwych społeczników Edmunda Massalskiego, Sylwestra Kowalczewskiego, Mieczysława Radwana i wielu innych. W takim gronie idea promowania Krainy Świętokrzyskiej w związku z jubileuszem PTK była czymś nader oczywistym. (...)

Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 13 października 2008 czytaj całość
Relacja ze Zlotu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK
W dniach 3 - 5 października 2008 roku odbył się XXXIX Zlot Przodowników Turystyki Górskiej „Góry Świętokrzyskie” z bazą noclegową w Wólce Milanowskiej. Honorowy Patronat nad Zlotem objęli: Wójt Gminy Nowa Słupia i Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego
W Zlocie uczestniczyło 65 osób z całej Polski w piątek gościliśmy Prezesa Zarządu Głównego PTTK Lecha Drożdzyńskiego oraz Dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki, Skarbnika ZG PTTK kol. Jerzego Kapłona. Należy tutaj zaznaczyć, że pobyt na Zlocie został dofinansowany przez ZG PTTK oraz Oddział PTTK w Kielcach.
poniedziałek, 06 października 2008 czytaj całość
IX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy RELACJA Galeria
IX Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski zgromadził 3617 osoby. Wędrowano 13 trasami pieszymi i autokarowymi pięknej Ziemi Świętokrzyskiej.
Najliczniej reprezentowana była trasa nr 7 "Zbójecka" z Bielin – 902 osoby. Trasy rajdowe zabezpieczało 86 doświadczonych Przewodników Świętokrzyskich PTTK z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sandomierza. Funkcję komandora pełnił Witold Wesołowski.

niedziela, 28 września 2008 czytaj całość
Jubileuszowa Gala 100-lecia Oddziału PTK-PTTK w Kielcach

W dniu 20 września w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego odbyły się Główne obchody rocznicowe 100-lecia Oddziału PTK - PTTK w Kielcach. Uroczystą Galę uświetnił występ Zespołu Tanecznego „Energy” z Bielin oraz Harcerskiego Zespołu Wokalno - Instrumentalnego "Wołosatki".

Prawdziwą niespodzianką był występ Bronisława Opałki znakomitego kieleckiego twórcy, znanego szerszej publiczności jako Genowefa Pigwa z Napierstkowa.
W dalszej części uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę na murach pierwszego Muzeum PTK w Kielcach, dziś siedzibą Muzeum Historii Kielc przy ul. Leonarda 4.
sobota, 20 września 2008 czytaj całość
Zdobycie Mont Blanc dla uczczenia 100-lecia Oddziału PTK-PTTK w Kielcach
Z okazji 100-lecia Oddziału PTK – PTTK w Kielcach kol. Lech Segiet oraz Adam Koczotowski zdobyli Białą Górę Mont Blanc 4810,90 m n.p.m. Za uczczenie w ten sposób jubileuszu oddziału zarząd oddziału składa serdeczne podziękowania oraz gratulację. Jesteście Wielcy Panowie.
poniedziałek, 08 września 2008 czytaj całość
ODYSEJA 2008

niedziela, 07 września 2008 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs