Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Jubileuszowa "V 25-tka Świętokrzyska"

25-tka Świętokrzyska jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno – wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie wraz z opiekunem.
środa, 04 marca 2009 czytaj całość
Wycieczki na kraj świata
Skoro była już mowa o wycieczkach popołudniowych, całodziennych i miejskich wypada oddać należny szacunek tym turystom i przewodnikom Oddziału Kieleckiego PTK, którzy na początku XX w. podejmowali wyprawy na „kraj świata”, a więc daleko poza Kielce i często z noclegiem u dobrych ludzi.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.

środa, 04 marca 2009 czytaj całość
Wspomnienie Członka Honorowego PTTK ks. prałata dr. Jerzego Pawlika

     Z wielkim smutkiem przyjmujemy wiadomość, która dotarła do nas 1 marca z ZG PTTK o śmierci Członka Honorowego PTTK ks. prałata dr. Jerzego Pawlika. Zmarł w 90 roku życia pozostawiając po sobie bezgraniczną przestrzeń miłości kapłańskiej i otwartą dla nas księgę swych krajoznawczych dokonań i przykazań. Z tej księgi przyjdzie nam czytać Jego mądre myśli, bowiem bez ks. J.Pawlika nie ma pełni polskiego krajoznawstwa.
     Bywał w Kielcach i w Górach Świętokrzyskich. Całkiem niedawno modlił się z nami w Świętej Katarzynie, wspiął się na Łysicę, witał pielgrzymów wkraczających do Kielc. W każdej okoliczności miał dla nas homilię przepojoną serdecznością, miłością i duchem krajoznawczym.
     Przyjmijmy jedną z wielu Jego dewiz: krajoznawstwo to zakorzenienie w dziejach Ojczyzny i w ojczystym krajobrazie, brak krajoznawstwa może prowadzić do wykorzenienia czyli na manowce duchowe.
Żegnamy naszego naczelnego Kapelana Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego i do Boga kierujemy odwieczną modlitwę: Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
poniedziałek, 02 marca 2009 czytaj całość
Mała turystyka po mieście
Opowiadając o wycieczkach z pierwszych lat istnienia Oddziału Kieleckiego PTK nie można pominąć tzw. małej turystyki po mieście, która zaczęła się w sobotę 14 stycznia 1911r. od wycieczki do pracowni inż. Stefana Boruckiego, profesora Męskiej Szkoły Handlowej, który zajmował się konstrukcją dwupłatowego samolotu, zwanego wówczas statkiem powietrznym.(...)
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
wtorek, 03 lutego 2009 czytaj całość
Wycieczki w stylu per pedes
Zarząd Kieleckiego Oddziału PTK agitował kielczan do pieszych wędrówek wbrew podejrzliwości carskich stróżów prawa, którzy nie byli przychylni tym praktykom. Przełamywanie ospałości było długotrwałym procesem. Pod wrażeniem pracy działaczy PTK dobrą propagandę robiła od pierwszych dni Gazeta Kielecka
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
środa, 14 stycznia 2009 czytaj całość
Kurs na Instruktora Ochrony Przyrody PTTK


wtorek, 13 stycznia 2009 czytaj całość
XXVI Złaz Turystyczny Wycieczka Szkoleniowa
Już po raz 26 na „Polanie Langiewicza” odbędzie się złaz turystyczny upamiętniający wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego. Na leśnej polanie w pobliżu nie zamarzającego nawet w największe mrozy źródełka znajdował się przed laty obóz ćwiczebny, kwaterującego w tym czasie w Wąchocku Mariana Langiewicza. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wycieczkę szkoleniową.
czwartek, 08 stycznia 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs