Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Europejskie Dni Dziedzictwa 2009 - Program

Europejskie Dni Dziedzictwa, wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, największy projekt edukacyjny mający na celu szeroko pojętą edukację historyczną i kulturalną, promowanie regionalnego dziedzictwa z ukazaniem jego bogactwa oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.
środa, 12 sierpnia 2009 czytaj całość
Wycieczka szkoleniowo-turystyczna

Koło Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK" zaprasza członków oraz sympatyków na wycieczkę szkoleniowo-turystyczną. Celem wycieczki będzie Wyżyna Krakowsko-Częstochowska jej zabytki i atrakcję. Olkusz, Pustynia Błędowska, Ogrodzieniec oraz uczestnictwo z zakończeniu
50 Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego.
czwartek, 09 lipca 2009 czytaj całość
Akcje niewidzialnej ręki

     W pierwszej połowie 2009r., po dwudziestu latach pełnej wolności poprzedzonej okresem Solidarności, przeszła przez nasz kraj fala dyskusji i ocen. Nie zauważyłem jednak, by ktoś zwrócił uwagę na rolę PTTK w tym ogólnopolskim dziele, więc tej sprawie poświęcam odrębną gawędę, gdyż czas ma to do siebie, że zaciera pamięć.
Kolejna część "Gawędy do historii Oddziału PTK - PTTK w Kielcach" autorstwa Tomasza Wągrowskiego. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 29 czerwca 2009 czytaj całość
15 - lecie Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK" w Kielcach
W dniach 27 - 28 czerwca 2009 r. Koło Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK" obchodzi 15-lecie swojego istnienia. W związku z tym zapraszamy wszystkich członków Koła do wzięcia czynnego udziału w obchodach jubileuszu.

środa, 24 czerwca 2009 czytaj całość
Święto Kielc
wtorek, 16 czerwca 2009 czytaj całość
55 NOCNY GÓRSKI RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI "CHĘCINY '09"54 lata temu Aleksander Puchalski i grupa entuzjastów turystyki górskiej zorganizowali w Górach Świętokrzyskich z zakończeniem w Świętej Katarzynie pierwszy Nocny Górski Rajd Świętokrzyski.
Kontynuowanie organizacji tej imprezy było możliwe dzięki ogromnemu zapałowi do propagowania turystyki górskiej przez bardzo dużą grupę organizatorów turystyki, przodowników turystyki: górskiej, pieszej, motorowej i kolarskiej oraz przewodników.

niedziela, 24 maja 2009 czytaj całość
Pożegnanie
Z głębokim smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci 21 maja 2009 r. kol. Ryszarda Peasa ps. Pegaz ze Skarżyska - Kamiennej. Odszedł w 90 roku życia. Dla wielu z nas był serdecznym kolegą i przyjacielem, zawsze pełen życzliwości i dobroci. Od niepamiętnych czasów wierny PTTK, honorowy przodownik turystyki pieszej, działacz okręgowych i wojewódzkich komisji turystyki pieszej i górskiej, znakarz szlaków turystycznych, niestrudzony organizator wielu wypraw i rajdów. Swoją osobą wypełniał wszystkie uroczystości kombatanckie od Anielina do Wykusu, od Sulisławic do Antoniowa, od Piotrowego Pola do Cisowa, był wszędzie, by dawać świadectwo i z godnością nieść sztandar AK. Był również wśród harcerskiej braci.
Dziś żegnamy Go ze świadomością, że to jeden z ostatnich, co w tak pięknym stylu w Świętokrzyskie Góry wodził.  

sobota, 23 maja 2009 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs