Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
XXI 50-tka Świętokrzyska

50-tka Świętokrzyska jest ogólnodostępną indywidualną imprezą turystyczno-wytrzymałościową. Trasa marszu przebiega terenem górzystym i wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej. Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada dobry stan zdrowia. Do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie po uprzednim złożeniu oświadczenia podpisanego przez rodzica.
piątek, 30 kwietnia 2010 czytaj całość
"Nocny Rajd dla Twardzieli"
Trzeźwe Koło Górskie zaprasza na "Nocny Rajd dla Twardzieli" organizowany w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, który odbędzie się 15/16 maja 2010r.
piątek, 30 kwietnia 2010 czytaj całość
X Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Nocny "Świętego Emeryka" - Nowa Słupia.
Pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ADAMA JARUBASA oraz Wójta Gminy Nowa Słupia WIESŁAWA JERZEGO GAŁKI w dniach 22/23 maja 2010 r. zapraszamy na X Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Nocny "Świętego Emeryka"
piątek, 30 kwietnia 2010 czytaj całość
VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"
W dniach 7-8 maja 2010r.w pobliżu Rezerwatu Archeologicznego Rydno (w Wąchocku nad zalewem) odbędzie się VI PIKNIK ARCHEOLOGICZNY "RYDNO"
piątek, 30 kwietnia 2010 czytaj całość
Szósty Unijny Ogólnopolski Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich
Zapraszamy do udziału w Szóstym Unijnym Ogólnopolskim Maratonie Pieszym. Dla uczestników przygotowana została 100km trasa biegnąca głównym szlakiem Gór Świętokrzyskich za przebycie, której otrzymuję się tytuł i statuetkę "Twardziel Świętokrzyski".czwartek, 15 kwietnia 2010 czytaj całość
VI Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze "Na Rozdrożach"
  
   Studenckie Koło Naukowe Turystyki „Bez Nazwy”, działające przy Instytucie Geografii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaprasza na festiwal podróżniczy – VI Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, który odbędzie się w dniach 22 – 24 kwietnia 2010 r. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Kielc, Prorektor oraz Dyrektor Instytutu Geografii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
   Już po raz szósty Kielce gościć będą podróżników z całej Polski. To wspaniała okazja, by posłuchać opowieści o interesujących wyprawach w różne zakątki świata. Przez te trzy dni odwiedzimy Indie, Chile, Węgry, Etiopię, Grecję, Turcję, Ukrainę, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Irak, Albanię, Sudan, wybierzemy się na Bliski Wschód a także w podróż dookoła świata na jachcie, zabierze nas gość specjalny Natasza Caban. Na te podróże „bez paszportu” zapraszamy do sali 347 Instytutu Geografii na ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.
Szczegółowy program VI Festiwalu „Na Rozdrożach” oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie: www.festiwal.xa.pl

środa, 14 kwietnia 2010 czytaj całość
VI Rajd Wagarowicza
21 marzec jest datą, którą uczniowie potocznie nazywają „Dniem Wagarowicza”. Dzień ten jest obchodzony przez nich bardzo uroczyście. Zgodnie z tradycją uczniowie przychodzą na zajęcia poprzebierani w różne stworzone przez siebie stroje i zastępują nauczycieli w ich obowiązkach. W szkołach odbywają się dyskoteki, happeningi i wspóle wyjścia do kina, teatru, na basen. Wszystko po to żeby uczynić ten dzień jeszcze bardziej podniosłym. W tym roku również Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wraz ze Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji postanowiło włączyć się w obchody tego „święta” organizując dla uczniów i nauczycieli „ VI Rajd Wagarowicza”. Ze względu na warunki pogodowe zmieniamy termin rajdu i odbędzie się on 25.03.2010r. Jest to impreza bezpłatna!
    
czwartek, 11 marca 2010 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs