Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
XXVIII Złaz Turystyczny w rocznicę Powstania Styczniowego Polana Langiewicza

       Po raz kolejny w lasach siekierzyńskich odbędzie się złaz turystyczny upamiętniający wydarzenia z okresu powstania styczniowego. Na turystów czekają malownicze trasy Sieradowickiego Parku Krajobrazowego, gawęda historyczna  na "Polanie Langiewicza" oraz tradycyjne turystyczne ognisko. Za dodatkową opłatą organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz okolicznościowy znaczek.

      Na polanę Langiewicza najlepiej dotrzeć szlakiem pieszym koloru zielonego z Mostek, czarnego ze Starachowic lub niebieskiego z Wąchocka.

czwartek, 20 stycznia 2011 czytaj całość
Zaproszenie na urocztsą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w 148 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

           Zgromadzenie Księży Pallotynów na Karczówce oraz Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego zapraszają wszystkich przewodników świętokrzyskich na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w 148 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość odbędzie się  w dniu 23.01.2011r. o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza na Karczówce.
wtorek, 11 stycznia 2011 czytaj całość
Spotkanie opłatkowe przewodników świętokrzyskich na Św. Krzyżu

Jak co roku tradycyjnie przewodnicy świętokrzyscy spotkają się na łamaniu opłatka w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00. w sobotę 8 stycznia 2011r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

sobota, 08 stycznia 2011 czytaj całość
Odznaka "Szlakami Świętego Mikołaja"

O patronie słów kilkoro

            Dokumenty historyczne dotyczące św. Mikołaja, jego życia i działalności są bardzo skąpe. To co na jego temat później napisano zaczerpnięte zostało z biografii innych postaci lub legend. Tym niemniej jest postacią  autentyczną ...
środa, 29 grudnia 2010 czytaj całość
Starożytna Hutnia - przełomowe odkrycie w Górach Świętokrzyskich


Piece zbudowane nie z cegły a drewna, dmuch naturalny bez użycia miechów, drewno i gaz drzewny jako podstawowe paliwo procesu to tylko niektóre z przełomowych wniosków, płynących z najnowszych badań nad procesem produkcji żelaza w starożytnych piecach dymarskich.wtorek, 28 grudnia 2010 czytaj całość
Odszedł Andrzej Wójcik
Z wielkim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 12 grudnia 2010 r. w wieku 69 lat odszedł od nas Andrzej Wójcik. Przewodnik Świętokrzyski, przodownik turystyki kwalifikowanej, krajoznawca, znakomity żeglarz i narciarz. Do końca wierzyliśmy, że po ciężkim wypadku Andrzej odzyska siły i będziemy mogli się dalej spotykać na turystycznych szlakach. Niestety los dla Andrzeja napisał inny scenariusz.
Rodzinie Andrzeja składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie dnia 20.12.2010 (poniedziałek) o godz 12.00 w Kościele Garnizonowym, po czym nastąpi wyprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz Stary.

Zarząd Oddziału
poniedziałek, 13 grudnia 2010 czytaj całość
W krainie świętokrzyskich czarownic i zbójów
Antykwariat Naukowy im. Andrzeja Metzgera
I grono doświadczonych przewodników świętokrzyskich PTTK
mają przyjemność zaprosić na imprezę:

 Przewodnicko - turystyczne GŁOŚNE CZYTANIE NOCĄ

W krainie Świętokrzyskich Czarownic i Zbójów
piątek, 10 grudnia 2010 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs