Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Komisja dla Kandydatów na Przewodników Turystycznych

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, iż 6 lipca 2011 r. Uchwałą NR 433/11 Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, została powołana Komisja dla Kandydatów na Przewodników Turystycznych. W skład komisji wchodzi min. czterech przedstawicieli Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "BARTEK" w Kielcach.
Dominik Kowalski
Prezes Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "Bartek"
środa, 17 sierpnia 2011 czytaj całość
Nocne Zwiedzanie Chęcin

wtorek, 02 sierpnia 2011 czytaj całość
Relacja w pieszej wędrówki na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej - Ojcowski Park Narodowy
              Kolejna wyprawa na Jurę Krakowsko - Częstochowską udana!!! 30 lipca br. okazał się bardzo udanym dniem na wędrówkę w serce Ojcowskiego Parku Narodowego. Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" na czele z Kol. Krzysztofem Boguszem zwiedził nie tylko Ojców i okolice, udało się zobaczyć również Maczugę Herkulesa i jedną z piękniejszych warowni na Jurze - zamek w Pieskowej Skale. Uczestnicy wycieczki oczarowani pięknem Jury wracając planowali już kolejną wyprawę...
poniedziałek, 01 sierpnia 2011 czytaj całość
Baza Namiotowa SKPG Kraków na Lubaniu
          
 
 
Koło Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek” zaprasza turystów do bazy namiotowej na Lubaniu w Gorcach prowadzonej przez Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa. Znajduje się ona na wysokości 1200m n.p.m. co powoduje, iż jest najwyżej położoną bazą namiotową w Beskidach. Miejsce to ma wśród turystów sławę najlepiej zorganizowanej bazy namiotowej.

 Szczegóły na stronie bazy pod adresem:
www.skpg.krakow.pl
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia bazy namiotowej SKPG na Lubaniu. 
 http://www.pttkkielce.pl/g,210,Baza_namiotowa_SKPG_Krakow_na_Lubaniu.html

Najlepiej kontaktować się mailowo - luban@skpg.krakow.pllub telefonicznie  (w sezonie) 662-552-889.
sobota, 30 lipca 2011 czytaj całość
Relacja z wyprawy Klubu Górskiego PTTK Kielce
          Przerywając 1,5 roczną przerwę Klub Górski PTTK w Kielcach w dniach 23-24 lipca br. zorganizował wyprawę w Beskidy. Na celownik postawili Lubomir i Mogielice najwyższe szczyty Beskidu Makowskiego i Beskidu Wyspowego. Humory dopisywały i uczestnicy bez marudzenia przebyli wyznaczone trasy i dzięki temu zdobyli kolejne dwa szczyty do Korony Gór Polski. Każdy usatysfakcjonowany na koniec wyjazdu pytał kiedy następny ...
wtorek, 26 lipca 2011 czytaj całość
Promocji przewodnika pt. "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody"Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne przewodnika pt. "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody"

piątek, 22 lipca 2011 czytaj całość
Geologiczna Ścieżka Dydaktyczna zamknięta
Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach informuję, iż z powodu złego stanu oznakowania Geologicznej Ścieżki Dydaktycznej, szlak zostaje zamknięty do odwołania.
Ścieżka powstała w 2004 r. i była efektem realizacji projektu edukacyjnego w ramach Programu MŁODZIEŻ. Od tamtego momentu oznakowanie nie było poddane renowacji wskutek czego jest ono zatarte i może powodować kłopoty orientacyjne.
Szczególnie niebezpieczny jest odcinek szlaku prowadzący granią Czubatki. Ścieżka w tym miejscu jest mocno zarośnięta, przez co pokonanie stromej grani może być bardzo ryzykowne.
Prace remontowe na ścieżce zostały ujęte w planie prac znakarskich na 2012 r.
Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo użytkowników szlaku, Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach podjął decyzję o zamknięciu ścieżki do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy

piątek, 22 lipca 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs