Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wyjazd Klubu Górskiego PTTK Kielce w Gorce
Klub Górski PTTK Kielce zaprasza wszystkich miłośników Gór na zimową wyprawę w Gorce. Plan zakłada zdobycie Turbacza - najwyższy szczyt  Gorców 1310 m. n.p.m. Wyjazd planowany jest w terminie 11-12.11.2011r., w związku z tym, że jest to już okres zimowy od uczestników wymaga się bardzo dobrej sprawności fizycznej i wytrzymałości na chłodne noce...
piątek, 14 października 2011 czytaj całość
Jerzy Kapuściński - odszedł niezapomniany człowiek
Z ogromnym żalem żegnamy naszego Przyjaciela i Kolegę ś.p.  Jerzego Kapuścińskiego, Członka Honorowego PTTK. Odszedł od nas wybitny wychowawca kilku pokoleń krajoznawców, przyrodników i Przewodników Świętokrzyskich. Wieloletni działacz społeczny. Szczególne osiągnięcia zdobył w zakresie ochrony środowiska naturalnego i krajobrazu regionu świętokrzyskiego. Był autorem licznych publikacji popularyzujących region świętokrzyski i jego przyrodę. Odznaczony i wyróżniony min. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką "Zasłużonego Działacza Turystyki", "Zasłużonego Działacza Kultury", Złotą Honorową Odznaką PTTK i in. W ostatnich dniach uhonorowany tytułem Wędrowca Świętokrzyskiego.
Jerzy, jesteś w naszej pamięci na zawsze…

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach
Przewodnicy Świętokrzyscy

niedziela, 09 października 2011 czytaj całość
Żegnamy Stefana Zagnieńskiego
Z wielkim żalem żegnamy naszego Kol. Stefana Zagnieńskiego - Prezesa Koła Przewodników Świętokrzyskich oraz Kierownika Biura Obsługi Ruchu Turystycznego. Msza żałobna odbędzie się 13.10.2011r. (czwartek) o godz. 12.00 w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach.

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach 
sobota, 08 października 2011 czytaj całość
Warsztaty terenowe na Ponidziu
Klub Instruktorów Ochrony Przyrody PTTK
zaprasza członków Klubu na warsztaty terenowe na Ponidziu.

Warsztaty przeprowadzone zostaną w dniu 15 października 2011r. na trasie        
Kielce – Przęślin – Chotel Czerwony – Winiary Zagojskie – Górki.
Warsztaty poprowadzi Kol. Roman Maniarski z Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody.
Wyjazd z ul. Bpa. Kaczmarka (k/ „Biedronki”) o godz. 8.00 planowany powrót godz. 16.00. Celem warsztatów jest obserwacja ptaków ( wskazane jest posiadanie lornetki). Koszt transportu 20 zł.
Zgłoszenia przyjmuje Prezes Klubu Kol. Andrzej Wąsikowski tel. 609 079 753 lub e-mail awasikowski1@.wp.pl w terminie do dnia 8.10.2011.

Serdecznie zapraszamy

środa, 05 października 2011 czytaj całość
Rajd Jurski
Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK
Politechniki Świętokrzyskiej
zaprasza Sympatyków turystyki pieszej na
Rajd Jurajski

Termin: 9 października 2011 (niedziela)   
Trasa: Karczma Miłkowska – Krzemionki Rezerwat Archeologiczny (14 km)   
Zbiórka: Dworzec PKS w Ostrowcu Św.
godz. 9.10    
Zapisy: poczta@aktk.kielce.pttk.pl
Krzysztof Sabat tel. 505 573 552   
Zabierz ze sobą 50 zł
wtorek, 04 października 2011 czytaj całość
Uroczyste obchody 1011. urodzin dęba "Bartka" - relacja.
Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, partner fundacji "Szanujmy Bartka", zaprasza wszystkich, którym los naszego wyjątkowego drzewa-symbolu nie jest obojętny, do zbiórki pieniędzy niezbędnych do ratowania leciwego pomnika przyrody. Inauguracja akcji miała miejsce w 1011. urodziny"Bartka".
piątek, 30 września 2011 czytaj całość
REKORDOWY - XII Świętokrzyski Rajd PielgrzymkowyKolejny rekord padł... 24 września br. blisko pięć tysięcy turystów-pielgrzymów wzięło udział w XII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym "Święty Krzyż 2011”. Każdy z uczestników mógł wybrać jedną z 15 tras, a rajdowe grupy prowadziło ponad stu przewodników świętokrzyskich z całego regionu.
Dla osób starszych i niepełnosprawnych była przygotowana dwukilometrowa trasa. Najdłuższą - spod kieleckiej Katedry - o długości blisko czterdziestu kilometrów wędrowało ponad czterdzieści osób. Najwięcej - 1042 - szło trasą "Rudną” z Łagowa, 929 - "Zbójecką” z Bielin i 691 - "Hutniczą” z Nowej Słupi.
         Pierwsi pielgrzymi doszli do celu już około godziny trzynastej i po niektórych wcale nie było widać zmęczenia. - Dziewięciokilometrową trasę z Bielin pokonaliśmy bardzo szybko.
Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na Świętym Krzyżu. Na szczycie jedenastu osobom wręczono odznaki Korony Gór Świętokrzyskich, a cztery osoby podczas tradycyjnego "blachowania” zostały członkami Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK "Bartek” w Kielcach.
     Przed świętokrzyskim klasztorem można było podziwiać zrekonstruowany przez Marka Adamczaka z Kielc, jego współpracowników i Politechnikę Świętokrzyską, papamobile, którym papież Jan Paweł II podróżował podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Papamobile uczestniczył w procesji z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Rajd zakończyła u roczysta Msza święta z udziałem biskupów - Kazimierza Ryczana i Kazimierza Gurdy z Kielc oraz Henryka Tomasika z Radomia.
       Ojciec Zygfryd Wiecha, superior klasztoru na Świętym Krzyżu, podkreślił: - To, że tu jesteśmy, to nie przypadek. Dwanaście lat temu Bóg poruszył serce biskupa Kazimierza Ryczana, żeby na zakończenie sezonu wycieczkowego przeżyć dar wspólnoty przewodników na modlitwie i pokłonić się relikwiom Krzyża Świętego - mówił. Przypomniał też, że to często księża i przewodnicy mają duży wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży. To od ich inicjatywy często zależy czy młody człowiek będzie potrafił dostrzec Boga w pięknie przyrody. Największą grupą uczestników rajdu, jak co roku, byli uczniowie, którzy wędrują z księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami, nauczycielami i rodzicami. W tegorocznym rajdzie na szlakach można było spotkać wiele rodzin. Bardzo nas to cieszy, gdyż w PTTK obchodzimy Rok Turystyki Rodzinnej. Najmłodsi rajdowicze na Święty Krzyż dotarli w dziecięcych wózkach. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy jest największą w Polsce jednodniową imprezą turystyki pieszej, a jego organizatorami są przewodnicy świętokrzyscy, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej oraz Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej imienia świętego Stanisława Kostki w Kielcach.

Łukasz Zarzycki
Komandor XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego "Święty Krzyż 2011"


sobota, 24 września 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs